OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč
Polski  Czech  Deutsch

Průvodce

Tipy k výletům po okolí. Zajímavá turistická místa a památky, která stojí za to v našem kraji vidět.

 • Krkonošský národní park

  Krkonošský národní park, ve kterém se nachází náš penzion, je chráněné území nalézající se v severní části České republiky. Leží na severozápadu okresu Trutnov, ale zasahuje také do okresu Semily a Jablonec nad Nisou. Severní hranice parku je vedena po státní hranici, která ho současně odděluje od Karkonoskiego Parku Narodowego na polské straně Krkonoš.

 • Rozhledna Žalý

  Kamennou rozhlednu na vrchu Žalý naleznete v nadmořské výšce 1019 metrů. Stojí v blízko Benecka a díky kruhovému výhledu z ní spatříte za hezkého počasí krásy Krkonoš jako na dlani. Můžete spatřit Kotel, mohylu Hanče a Vrbaty na Zlatém návrší, Černou horu i Sněžku, také Medvědín a v dálce pak Ještěd, hrad Bezděz a Trosky, kopec Kozákov a Zvičinu.

 • Štěpanický hrad

  V lese u obce Horní Štěpanice (nad silnicí z Jilemnice na Benecko) můžete navštívit zříceninu gotického hradu, jehož prvním známým majitelem byl Jan z Valdštejna, připomínaný r. 1304; hrad však podle archeologických nálezů vznikl již ve 2. pol. 13. stol. V držení Valdštejnů zůstal po celou dobu své existence, rezidenčním a správním objektem přestal být na počátku 16. století. Od té doby hrad pustl.

 • Jilemnice

  Město Jilemnice má několik zajímavých památek, mezi které náleží zámek rodu Harrachů, kde v současnosti sídlí Krkonošské muzeum se svými expozicemi. Zajímavá je radnice s opakovacími hodinami; každou čtvrthodinu se z věže vysoké 30 metrů rozezní cimbály. Na jilemnickém náměstí je turisty obdivováno několik historických sousoší a kašna z roku 1836.

 • Benecko

  Obec Benecko láká na celoroční turistiku. Vyhledávané jsou možnosti pro lyžování. Skiareál Benecko má nyní deset lyžařských vleků pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Jestliže zavítáte na Benecko, můžete se podívat na zříceninu Valdštejnova hradu a farní kostel Nejsvětější Trojice v Horních Štěpanicích, na cínovou křtitelnici, krčkové roubenky, valdštejnské kameny z 16. století.

 • Harrachovská hrobka

  V centru malebné vesničky Horní Branná najdete Harrachoskou hrobku sv. Kříže. Hrobka hrabat z Harrachu je tvořena dvěma souosými pravidlenými osmibokými hranoly o nestejné výšce. V podzemních prostorách se nachází krypta, kde leží ostatky harrachovského hraběcího rodu. V přilehlém parčíku se nachází lavičky k posezení a odpočinku.

 • Vrchlabí

  Vstupní brána do Krkonoš. Dominantou je zámek, sídlo Krkonošského národního parku s rozsáhlým parkem a zoologickou zahradou s místní faunou. Město je bohaté na sportoviště, památky i kulturu a je významným střediskem zimních a letních aktivit. Nedaleko města najdete několik lyžařských ski areálů. Ve Vrchlabí můžete navštívit tradiční akce jako Vrchlabské hudební léto nebo Krkonošské pivní slavnosti.

 • Špindlerův Mlýn

  Špindlerův Mlýn je již roky vyhledávaným střediskem zimních i jiných sportů. Během léta tady vede cykloturistika a pěší turistika. Mezi speciality patří i oblíbená bobová dráha. V okolí se nalézá mnoho turistických tras a zajímavostí. Nepřehlédnutelnou dominantu jsou Kozí hřebety nebo Labská přehrada se svou kamennou hrází.

 • Sněžka

  Je to významná dominanta východní části Krkonoš a nejvyšší hora ČR. Přes vrchol Sněžky prochází česko-polská hranice. Na vrchol vede ze 4,5 km vzdálené Pece pod Sněžkou kabinková lanovka která nahradila původní sedačkovou. Severní, polská strana spadá do údolí řeky Lomničky, západní do Úpské rašeliny, jihozápadní část do Obřího dolu, jihovýchodní do údolí Jeleního potoka a východní přecházejí v Obří hřeben.

 • Skiareály v sousedství

  Bezprostřední okolí našeho penzionu nabízí mnoho příležitostí k zimním sportům. Lyžařský areál Vítkovice-Aldrov leží v nadmořské výšce 733 m.n.m. a lyžaři si zde mohou vybrat jednu ze 4 sjezdových tratí. Další areál pro zimní sporty, moderní skiareál Benecko, nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi. Leží v nadmořské výšce mezi 700 až 1000 m.n.m.

 • Letní turistika

  Okolí nabízí spoustu zajímavých míst k menším i velkým výletům. Nenechte bez návštěvy zdejší rozhlednu na vrchu Žalý, výlet k horské ekofarmě Hucul s projíždkou na koních, cestu dobrodružnou stezkou na zříceniny Štěpanického hradu. Navštivte jilemnický zámek s Krkonošským muzeem. V jeho expozicích jistě zaujme například Metelkův mechanický betlém nebo obrazová galerie Františka Kavána.

 • Zážitky

  Region Krkonoše a Podkrkonoší vás pohltí zážitky. Od návštěvy světoznámé ZOO s venkovním Safari ve Dvoře Králové nad Labem, přes barokní unikát Hospital v Kuksu s Lapidáriem, nebo třeba Klenotnici drahých kamenů z regionu Krkonoš v Nové Pace či procházku po hřebenech hor po bývalé obranné linii bunkrů, postavených na hranici ve třicátých letech.


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.