OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč
Polski  Czech  Deutsch

Zážitky

Region Krkonoše a Podkrkonoší vás pohltí množstvím nečekaných zážitků, které zde můžete vychutnávat. Nenechte si ujít návštěvu světoznámého Safari v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, kde můžete pozorovat divoká zvířata ve volném výběhu v jejich přirozeném prostředí.

Zavíteje na návštěvu velkolepého barokního skvostu, Hospitalu Kuks. Sídlí zde České farmaceutické muzeum, stálá expozice Národního muzea v Praze, neméně známé jsou však legendární barokní sochy v lapidáriu od nejvýznamnějšího českého barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna s alegoriemi lidských ctností a neřestí.

Za poklady hor se vydejte do Klenotnice drahých kamenů v Nové Pace. Uvidíte proslulé "polodrahokamy" Podkrkonoší uspořádané podle lokalit jejich výskytu a zároveň ukázky mistrovské práce zdejších brusičů a šperkařů.

Krkonošské hřebeny zhlédněte z rozhledny Panorama na Černé hoře (1289 m.n.m) u Jánských Lázní. Vyhlídkový ochoz rozhledny se nachází ve výšce 21 metrů, odkud se nabízí krásný kruhový výhled na celé hory. K vrcholu vás dovede 106 schodů, které jsou speciálně upraveny i pro zimní provoz.

Mezi krkonošskou Lysou horou a Kotlem prochází linie prvorepublikového pohraničního opevnění tvořená řopíky, malými betonovými bunkry. Dnes jsou tyto obranné bunkry - tzv. řopíky v I. ochranném pásmu krkonošského národního parku; proto se zde můžete pohybovat pouze po vyznačených cestách. A u jednoho z takových bunkrů, cestou od Vrbatovy boudy k prameništi Labe je zřízena informační tabule se základním popisem a určením této pevnůstky k obraně státní hranice v letech 1936-1938.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.