OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč
Polski  Czech  Deutsch

Letní turistika

Okolí nabízí spoustu zajímavých míst k menším i velkým výletům. Nenechte bez návštěvy zdejší rozhlednu na vrchu Žalý, výlet k horské ekofarmě Hucul s projíždkou na koních, cestu dobrodružnou stezkou na zříceniny Štěpanického hradu s pověstmi o ukrytém  pokladu anebo návštěvu podhorské brány Krkonoš, města Vrchlabí. Tady můžete navštívit Krkonošské muzeum  Kámen a Život v budově bývalého augustiniánského kláštera a muzeum Čtyři domky, nebo si jen tak užít procházku parkem, který se rozprostírá okolo zdejšího zámku, kde je sídlo Krkonošského národního parku.

Na výlet vás pozve i sousední město Jilemnice, kde si můžeze prohlédnout místní zámek s Krkonošským muzeem. V jeho expozicích jistě zaujme například Metelkův mechanický betlém nebo galerie významného českého krajináře Františka Kavána. A zajímavostí je i místní jilemnická Zvědavá ulička, lidový architektonický prvek zdejšího kraje. Městečko Jilemnice vás rozhodně nezklame.

Vydejte se ku pramenu naší největší řeky Labe, z Horních Míseček, známého sportovního a především zimního střediska nedaleko Špindlerova Mlýna. Půjdete na svah Medvědín, po kterém vystoupáte až k Vrbatově boudě, dále směrem k Pančavskému vodopádu. Vododpád je jedním z nejpůsobivějších krkonošských vodopádů vůbec. Říčka Pančava zde stupňovitě překonává příkrou stěnu Labského dolu, vysokou 248 metrů, což je rekordní výškový údaj mezi všemi českými vodopády. U vodopádu je Ambrožova vyhlídka, pojmenovaná po jednom z průkopníků ochrany krkonošské přírody. Z ní je za slunečného počasí překrásný výhled na Labský důl, Labské jámy, Kozí hřbety, Kotel a Lysou horu.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.